PROJELER
07
2014

SE EVİ

LOKASYON
İSTANBUL-GÜMÜŞSUYU
TAKIM
DİCLE HÖKENEK

Gümüşsuyu’nda yer alan dubleks evin ilk olarak alt kattaki oda bölmelerini yeniden ele aldık. Girişte bulunan yatak odalarıyla birlikte alt katı tamamen bir dinlenme alanı olarak düşündük. Merdivenlerin ardından ulaşılan üst katı ise yemek bölümü, mutfak, kütüphane ve çalışma bölümü olarak tasarladık. Bu sistemi ara duvarlar olmadan birbirine doğrudan bağlı sayılabilecek şekilde düzenledik.

“Salon yerleşim kararları”

Salonunu yalnızca televizyon izlemek ya da yemek yemek olarak değil, bol ışık alan özelliğiyle evin ana bölümü haline getirdik.Evin tarihi yarımadaya bakan cephesini ana bölümler için uygun gördük. Manzarayla aynı hizada bulunacak bir televizyon ünitesi tasarladık. Ceviz kaplama ve gri lake arka panosuyla özel tasarım bir mobilya yarattık.

“Farklı ahşap dokularının birlikteliği”

Ceviz ağacından yemek masası, tasarımcı Tardu Kuman’a özel olarak yaptırıldı.

Masayı tamamlayan sandalyeler için ise Habitat tercih edildi. Televizyon ünitesinin bulunduğu alan için kalabalık gruplar da davet edilebilsin diye pencere kenarına lineer puflar tasarladık. Film izlemek istendiğinde, ortamı tamamen karartacak blackout stor perdeler tercih ettik. Zeminlerde tek strip 160 cm uzunluğunda ve 20 cm genişliğinde meşe lamine parke kullandık.

PAYLAŞ
PAYLAŞ

BENZER İÇERİKLER
BENZER İÇERİKLER