PROJELER
09
İç Mimari - Ofis 2014

ISW

LOKASYON
İstanbul - Bakırköy
TAKIM
DİCLE HÖKENEK

Bir kütleye form vermek , düşündüğünü uygulayabilmek ve çözümlemek tasarımcının malzemeyi tanıması ile doğrudan ilişkilidir.

Özellikle doğal malzemelerin kullanımı ile ilgili mekanın gereksinimlerine göre birçok farklı tasarım üretmiştir.Mekanın gereksinimlerine göre tasarlanan her üründe, doğal taşların ve ağaçların dokularını, harelerini önemli grafik unsurlar olarak gözler önüne sermiştir.

Kimi zaman zemin ve duvar kaplaması olarak kullanılan bir mermer başka bir alanda sehpa veya mutfak tezgahı olarak düşünülmüştür.Dekoratif bir pano olarak doğal taşın tercih edildiği alanlarda renkli veya ışıkla etkileşimi kuvvetli taşlar seçilmiştir.Farklı formlarda tasarlanan masalar için farklı mermer seçimleri yapılmıştır.

“Toplantı Odası”

Toplantı odasının bir duvarı tamamen kütüphane ve arşiv duvarı olarak düşünülmüştür aynı zamanda masa ile aynı materyal kullanılarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

Zeminde kullanılan seramiklerde masanın bulunduğu alan farklı bir renk ile tanımlı hale getirilmiştir.Benzer şekilde masanın üzerindeki asma tavan da toplantı yapılan alanın sınırlarını belirtmektedir.

 

“Ahşap Toplantı Masası”

10 kişilik toplantı masası 3.00 mt uzunlugundadır, mekan için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.


Fotoğraflar için teşekkürler : İbrahim Özbunar


 

PAYLAŞ
PAYLAŞ

BENZER İÇERİKLER
BENZER İÇERİKLER