PROJELER
12
İç Mimari - Kafe 2015

CHOPSTORY

LOKASYON
İstanbul - Maslak Orjın Plaza
MARKA
Chopstory
BOYUT
120 M2
TAKIM
DİCLE HÖKENEK

Chopstory, 3 genç girişimcinin yeni bir restoran kavramı oluştururken, hızlı aynı zamanda sağlıklı beslenmek isteyenlerin yemeklerinin 'chop' lama yöntemi ile servis edilmesinin hikâyesidir.

“Doğayla İç İçe”

Salataların hazırlık aşamalarının görünür olduğu bu açık tezgâhın malzeme seçimi ile ilgili uzun süren etütler sonunda markanın kurumsal kimliği ile örtüşen, doğal budaklı meşe kaplama kullanılmasının uygun olacağı sonucuna vardık. Budaklı meşe kaplama, hem tezgâh alanında hem de tabelanın arkasında pano olarak kullanılmıştır.

“Buluşma Noktası”

2 kişilik kahve masaları ve tezgâh alanlarında sıhhi ve ‘fresh’ görüntüsü ile beyaz mermer kullanıldı.Açık mutfak yerleşiminin samimi atmosferi içerisinde aydınlatma elemanları da özel olarak tasarlandı ve uygulandı. Toplanma noktalarında mutfak rendeleri aydınlatma elemanı olarak kullanılırken, genel hacimlerde de halatlarla sarkıtılan kavanozlardan aydınlatmalar tasarlandı ve uygulandı. Genel hatları ile sıcak, samimi bir açık mutfak atmosferi sağlanmak istendi.

“Süper Besin”

Bu süper besinleri yiyen müşteriler de ferah ve keyifli ortamın tadını çıkartıyorlar.


Mekan, tadım aktiviteleri- eğitimleri yapıldığı, görsel ve eğitici panolarla donatılmış bir atölye olma potansiyelini taşımaktadır.


Fotoğraflar için teşekkürler : Mete Çarkcı


 

PAYLAŞ
PAYLAŞ

BENZER İÇERİKLER
BENZER İÇERİKLER