PROJELER
10
İç Mimari - Ev 2014

CB EVİ

LOKASYON
Gölcük
TAKIM
DİCLE HÖKENEK

Yemek masası ceviz kütükten özel üretim olarak tasarlanmıştır. Yemek masasının yerleşimi ise açık mutfak ile salon arasında mutfağın bir parçası olarak tasarlanmıştır. Zemindeki tanımlı alan üçüncü boyutta da yükselmiş ve sirkülasyon alanları olabildiğince azaltılarak salondaki her m2 değerlendirilmiştir. Total mekan olarak çerçevesi tanımlanmış salon planında 4 farklı zone birbiri ile iç içe geçerek tasarlanmıştır. Oturma ve tv alanı, şömine alanı, yemek alanı ve mutfak alanı.

“Giriş Holu”

Giriş katında yer alan antrenin tüm duvarları gömme dolaplarla işlevsel depo alanlarına dönüşürken, tasarlanan dolapların kapakları yer wc ve çocuk oyun odasının kapılarının olduğu duvarda da aynı ahşap doku devam ettirilerek panolaştırılmıştır. Bu alanın zemininde siyah ve moka renkleri birarada kullandığımız çini kullanılarak sirkülasyon alanı ayrıştırılmıştır.

“Çocuk Odası”

Evin küçük kullanıcısı Arya ilk günden itibaren tasarımın önemli bir parçası olmuştu. Odası, eski odası, alışkanlıkları, oyun odası her biri bizim için önemli tasarım verileri olmuştu. Odasını en sevdiği renk olan maviye boyadık. Tüllü yatağını çok sevdiği için tekrar kullandık, aydınlatmalarını kırmızı tel çiçeklerden seçtik.

“Banyo tasarımları”

Evde yer alan ıslak hacimlerin malzeme seçimleri bulundukları kata ve işlevlerine göre değişkenlik göstermiştir. Girişte yer alan misafir wc sinde zeminde kare motifli mermer, duvarların yarısına kadar lambri ahşap ve üstü yeşil renkte boyanarak misafirlere renkli farklı bir atmosfer sunmaktadır. 1. kattaki genel banyo duş alanı özelleştirilerek altıgen kesim mermerler ile kaplanmıştır. Duş alanı dışında kalan duvarlar gri renkte boyanmış, klasik lavabo seçiminin üzeri de yine aynı mermer kullanılarak panolaştırılmıştır.

Garaj katındaki kiler ve wc zemininin tamamında 10x10 pembe renkte traverten kullanılmıştır.

PAYLAŞ
PAYLAŞ

BENZER İÇERİKLER
BENZER İÇERİKLER